Koncert Kameralny 6 maja godz. 18:00

 

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia zaprasza na Koncert kameralny w wykonaniu duetu w składzie: Justyna Kańska (wiolonczela) i Elżbieta Rakoczy (fortepian), który odbędzie się 6 maja 2022 r. o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Szkoły.

Justyna Kańska - wiolonczela

Ukończyła studia w Filii Akademii Muzycznej im F.Chopina w Białymstoku u prof. Andrzeja Zielińskiego i Wandy Głowackiej ukończyła w 1996 r. oraz studiowała kameralistykę w Akademii Muzycznej w Warszawie u prof. Barbary Halskiej i Macieja Paderewskiego. Grała w Łomżyńskiej Orkiestrze Kameralnej, Płockiej Orkiestrze Symfonicznej oraz Teatrze Roma w Warszawie. Obecnie uczy w PSM I st. nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.

Elżbieta Rakoczy- fortepian

Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie u prof. Ireny Pietrachowicz. Studiowała w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F.Chopina w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej oraz kameralistykę w klasie Barbary Halskiej i Macieja Paderewskiego. W czasie studiów uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju w klasie Ryszarda Baksta. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator i nauczyciel fortepianu w OSM I st. w Zespole Szkół nr 74 oraz PSM I st. nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.

Od 2013 roku duet buduje swój repertuar, który coraz częściej można usłyszeć w warszawskich salach koncertowych, a już niedługo także u nas.

 

Podczas koncertu duet zaprezentuje się w przepięknym repertuarze:

J.S.Bach - Sonata G-dur BWV 1027

L. van Beethoven - Sonata C-dur op.102 nr 1

J.Brahms - Sonata e -moll op.38

 

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny